2013-06-27 09:30
 Oceń wpis
   
Giełda papierów wartościowych staje się coraz bardzo popularna. Każdego dnia inwestuje na niej tysiące osób, ponieważ uważają, że jest to najlepszy sposób na szybki zarobek. Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że możemy stracić swoje oszczędności, bo inwestowanie na giełdzie niesie ze sobą spore ryzyko.
 
Giełda papierów wartościowych
 
Mówiąc prostym językiem, giełda jest swoistym rynkiem, na którym poszczególne osoby mogą dokonywać zarówno sprzedaży, jak i kupna różnych papierów wartościowych. Ludzi tych nazywa się maklerami, czyli profesjonalistami przygotowanymi do zajmowania się pośrednictwem wielu transakcji finansowych. Każdy, kto pragnie rozpocząć inwestowanie na giełdzie, może udać się do biura maklerskiego i poprosić o pomoc. Wówczas dana osoba zostaje jakby naszym przedstawicielem i zawsze będzie działać w naszym interesie.
 
Poszczególne transakcje finansowe mogą być naprawdę rozmaite. Wszystkie jednak dotyczą albo kupna, albo sprzedaży konkretnych dokumentów. Najczęściej chodzi jednak o akcje lub obligacje. Te pierwsze to dokumenty, które poświadczają uczestnictwo konkretnej osoby lub osób w wybranej spółce akcyjnej. To gwarantuje nam współpracę z daną spółką i czerpanie z tego korzyści. W praktyce oznacza to, że jeśli jakaś korporacja funkcjonuje dobrze i zyskuje na swojej działalności, także i my zarabiamy. Oczywiście, w tym wypadku trzeba się liczyć również z możliwością poniesienia strat, nigdy bowiem nie wiadomo, jak potoczą się losy danej spółki.
 
Jeżeli natomiast chodzi o obligacje, są to tak zwane dłużne papiery wartościowe. Państwo pożycza od ich nabywcy pieniądze, a ich poświadczeniem jest właśnie obligacja. Po upływie określonego czasu państwo zwraca pieniądze wraz z odsetkami, co stanowi nasz zarobek.
 
Giełda papierów wartościowych jest obecnie traktowana jako doskonały sposób na ulokowanie oraz inwestowanie naszych funduszy. Należy jednak pamiętać, że działanie jest dosyć ryzykowne, ponieważ, jak już zostało to powiedziane, spółce, z którą współpracujemy, mogą się przydarzyć nie tylko wzloty, ale także upadki. 
Tagi: inwestycje, inwestowanie na giełdzie, giełda papierów wartościowych


Najnowsze komentarze
 
2013-06-30 07:38
Kredyt-bez-BIK-u do wpisu:
Jak pomnożyć swoje oszczędności?
Nie powinieneś iść w głąb a osoby Spotkanie razem nie wiedząc, różne rzeczy w stosunku do plan[...]Kategorie Bloga


Moje linki
 


Ulubione blogi
 


Archiwum Bloga
 
Rok 2013